SCHLENKERLA

Cenami osvedčené zaúdené pivo. Nezvyčajné a prekvapivé.

schlenkerla marzen

SCHLENKERLA Märzen

Originálne zaúdené pivo a Bambergská špecialita už po stáročia!

Bambergská špecialita, tmavé spodne kvasené zaúdené pivo, varené z pravého zaúdeného Schlenkerla sladu z ich pôvodných sladovní.

Pivo je krásne tmavé, aromatické, s obsahom 13,5°P pôvodnej mladiny a dosahuje obsah alkoholu 5,1%. Nepochybne je na svete mnoho silnejších pív, ale “Echt Schlenkerla zaúdené pivo” je neradno podceňovať. S človekom dokáže slušne zamávať.

Zaúdená chuť je dosiahnutá vystavením sladu intenzívnemu aromatickému dymu z horiacich klád bukového dreva v sladovniach Schlenkerla. Potom, čo sa v pivovare zmieša s prvotriednym chmeľom, dozrieva v 700 rokov starých pivniciach hlboko v Bambergských horách, kým z neho nie je toto jemné, veľkolepo chutiace pivo.

TO pravé zaúdené pivo!

SCHLENKERLA Helles Lager

Svetlý ležiak od SCHLENKERLA! 

SCHLENKERLA Helles Lager je unikátny predstaviteľbavorského štýlu varenia svetlých pív.

Pivo je pripravené z jemného bavorského aromatického chmeľu z oblasti okolo mesta Nürnberg. Následne sa uskladní v stáročia starých jaskyniach pod historickým pivovarom a sladovňami SCHLENKERLA. Tento svetlý ležiak sa varí v tých istých medených kotloch a je spodne kvasené tými istými kvasnicami ako zaúdené pivo Schlenkerla. Jemnú zaúdenosť dosahuje aj bez použitia zaúdeného sladu.

helles lager
urbock

SCHLENKERLA Urbock

Urbock – tmavý a silný bock beer!

Na sezónu silných pív (od Októbra do Decembra) si Schlenkerla pripravila zaúdený bock s plným telom.

Pivo sa varí už v lete, aby mohlo celé mesiace zrieť v historických kamenných pivniciach pod Stephansbergom. Je to časť tunelového systnému Bambergu, kde sa teplota drží stabilne okolo 8°C a pivovarníci z okolia ho radi využívajú pre ideálne zretie a uskladnenie svojich pív.

SCHLENKERLA Urbock je pravý silák. Pôvodná mladina na úrovni 17,5°P a obsah alkoholu 6,5% je toho dôkazom.

Zaúdený bock beer pre silákov!